Povrchy skla a povrchové úpravy


Povrchy skla – float:

504 – standardní typy skel jsou vyráběny s dekorem „504“ (perlová struktura), který se vyznačuje vynikajícím rozptylem světla.

Clarissmo je sklo hladké vyráběné hladkými válci s drobnými optickými nerovnosti , které jsou dány výrobní technologií. Využití těchto nerovností je zajímavým designovým prvkem.

Cord je sklo se svislými jemnými liniemi s neobyčejnou elegancí. Cord překvapuje přitažlivými optickými efekty při pohledu z různých úhlů.

Ice je sklo s velmi výraznou strukturou, připomíná vzhled ledu. Zejména v kombinaci s pískováním.

Magico je sklo s velmi jemnými svislými liniemi s efektem zvýšeného rozptylu předmětů za sklem.

Moiré  je sklo s efektem tvorby vln uvnitř skla, které optiky zvětšují hloubku a strukturu.

Prismasolar je sklo s výraznou povrchovou strukturou, speciálně vyvinutou, která slouží při vodorovné montáži jako stínění. Díky svým vlastnostem vede světlo do hloubky místnosti. Tato struktura poskytuje zajímavé světelné efekty a nečekané optické iluze.

Solar je sklo s hedvábně hladkým povrchem, který díky svému elegantnímu vzhledu nejen umožňuje ideální energetický zisk, ale také splňuje nejvyšší estetické nároky.

Povrchy skla – low iron:

Low iron – sklo s nízkým obsahem železa s propustností světla cca 90%, vyrábí se ve speciálních sériích z P26/60/7. Jedná se o zakázkovou výrobu.

Povrchové úpravy skla:

Pískování

Mat je označení skla s pískováním na vnitřní straně, které rozptyluje světlo. Pískování vytváří jemný, bělavý odstín, díky kterému nejsou vidět jasné obrysy. Pískování je vhodné používat při podsvícených projekčních řešeních. Pokud je třeba zvýšit vizuální vzhled pískování a vytvořit tak přitažlivější prvek je možné použít sklo s nízkým obsahem železa „low iron“ tím se výrazně sníží zelený odstín standardního skla. Nelze pískovat skla s pokoveným povrchem tedy Azure, W 1.7, Solex.

Smaltovaný povrch

Zatavením keramických barev dovnitř skla je designér schopen vytvořit fasády v různých barvách. Toto je možné vyrobit s větší či menší průsvitností v závislosti na barvě. Estetický efekt, stejně jako u pískovaného skla mat, lze výrazně vylepšit pomocí materiálu s nízkým obsahem železa „low iron“. Výhodou smaltovaného povrchu je vynikající trvanlivost, zejména při vlivu UV záření, ve srovnání s konvenčními aplikacemi barev. Při této úpravě povrchu dochází současně ke kalení skla, což zvyšuje maximální odolnost proti teplotním rozdílům. Pokud je speciální požadavek, existuje možnost smaltovat jen určité části skel. Tím lze vytvořit kombinaci různě barevných povrchů uvnitř skleněné stěny. Smaltovat lze všechna skla s výjimkou drátoskla a pokoveného skla Azure, W 1.7 a Solex.

Pokovené povrchy

Na povrch skla je nanesena speciální vrstva oxidu kovu. Díky tomu dochází k odrazu slunečního záření v exteriéru. Ze strany interiéru může odrážet energii zpět do místnosti a zabránit tak jejímu úniku zevnitř budovy.